کانال اختصاصی سید احمد دارستانی در شبکه اجتماعی اینستاگرام کانال اختصاصی سید احمد دارستانی در شبکه اجتماعی تلگرام کانال اختصاصی سید احمد دارستانی در شبکه اجتماعی آپارات

اجتماع سربازان حیدر
ظهر جمعه سوم اردیبهشت
سخنران:حجت الاسلام دارستانی
مکان:تهران-میدان قیام-بلوار قیام-به سمت خیابان 17 شهریور
حسینیه فاطمه الزهرا سلام الله علیها
***********
کلنا به فداک یا زینب
شب شهادت حضرت زینب سلام الله علیها
سخنران:حجت الاسلام دارستانی
جمعه-سوم اردیبهشت
ساعت 21
تهران-خیابان قزوین"دو راهی قپان"خیابان شهید نعمتی-خیابان شهید مهدوی-فاطمیه تهران
*****************
شام شهادت حضرت زینب سلام الله علیها
شنبه چهارم اردیبهشت
سخنران:حجت الاسلام دارستانی
بعد از نماز مغرب و عشا
تهرانپارس-ضلع جنوبی غربی میدان شاهد-مسجد فاطمه الزهرا سلام الله علیها

پایگاه اطلاع رسانی حجت الاسلام و المسلمین سید احمد دارستانی
ما اشتباه کردیم برای شهدا خرما خیرات کردیم !!
ما اشتباه کردیم برای شهدا خرما خیرات کردیم !!

اشتباه کردیم که شهدا را در قبرستان ها دفن کردیم
فیلم امام علی ساختید اما همه اش در خانه قطام بودید !!

http://www.heiatonline.ir/Media/635774120469004180.jpg

 

ادامه مطلب


ما اشتباه کردیم برای شهدا خرما خیرات کردیم باید شیرینی خیرات میکردیم، در مکتب سیدالشهدا شهید زنده است و نزد خدا روزی میخورد...

مراسم یادواره 560 شهید محله مهرآباد جنوبی با همکاری مکتب الثقلین و هیئت یازهرا در مسجد امام باقر برگزار شد

در این مراسم که با تاخیر شروع شد، پیش از منبر، پدر شهید احمدی روشن به سخنرانی پرداخت و نکاتی را درباره شهادت و اهمیت آن و جایگاه شهدا در انقلاب اسلامی گفت. پس از آن حجت الاسلام سید احمد دارستانی سخنرانی کرد و مادحین اهل بیت حاج سید مجید بنی فاطمه، حاج عبدالرضا هلالی و کربلایی حسن حسین خانی، حاج ابراهیم رحیمی و سید علی مومنی به مرثیه سرایی پرداختند.

گزیده ای از سخنان حجت الاسلام دارستانی را میخوانید:

*باید از خانواده شهدا پرسید چه کارکردید خدا مشتری جنس شما شد؟ شما چه کردید که خدا راضی شد شما هم مثل سید الشهدا پدر شهید باشید؟ چه شد که خداوند راضی شد فرزندان شما شبیه علی اکبر بشوند؟ خداوند به این راحتی ها راضی نمی شود که هرکسی شبیه این بزرگان شود. 1400سال شیعه تلاش کرد تا این فضا به وجود آمد، ای خانواده های شهید خاطرات شهدا را برای ما بگویید، خواندن زندگی شهدا آدم را مست میکند، یک سالی دهه اول محرم در سیرجان بودم کتاب زندگی شهید همت بدست من رسیده بود. شبی یکی دو صفحه از آن میخواندم. آنقدر احساس طراوت و پاکی میکردم  که به خودم میگفتم اگر امشب به محضر امام زمان برسم حق من است.

*شهدا اول خوب زندگی کردند و بعد خوب شهید شدند. شهرستان ملایر یک روستانی دارد به نام حسین آباد، چندین سال پیش در ماه مبارک آنجا بودم. در صف اول نماز پیرمردی می نشست. در روستا به خانواده شهدا سر میزدیم در خانه ای را زدیم وارد شدیم کرسی داشتند. از بس این لحاف مندرس بود که من روی پای خود آن را نگذاشتم دیدم از در همان پیرمرد وارد شد. تازه مطلع شدم او پدر شهید است، این پدرشهید یک فرزند داشت به اسم غلامرضا که در جبهه شهید شده است، گریه ام گرفت از این که این پدرشهید تمام دار و ندار خود را داده است ولی محتاج کمک مردم برای امرار معاش است. پدر شهید گفت: گریه نکن سید من یک غلامرضا داشتم اگر هزار غلامرضای دیگرداشتم آن را فدای علی اکبر امام حسین میکردم.

*شهید مهدی زین الدین وقتی از جبهه برمیگشت خانه، مادرش از او می پرسید در جبهه چه غذایی می خورید؟ میگفت آبگوشت ماهی، بعد ها فهمیدند که نان های کپک زده را رودخانه می شستند و میگفتند آبگوشت ماهی میخوریم اما پای اصول می ایستاند.

*ما اشتباه کردیم پیکر شهدا را در قبرستان ها خاک کردیم، شهدا زنده اند چرا کنار مرده ها خاکشان کردیم، ما اشتباه کردیم برای شهدا خرما خیرات کردیم باید شیرینی خیرات میکردیم، در مکتب سیدالشهدا شهید زنده است و نزد خدا روزی میخورد.

*وقتی که مارا خاک کنند برای همه آن ساعت هایی که روضه نرفتیم، برای همه ی آن ساعت هایی که اشک نرختیم برای اباعبدالله حسرت می خوریم.

*خداوند چگونه برای دین مشتری جمع میکند؟ خداوند چه سیستم تبلیغاتی دارد؟ در جامعه ای که مردم یک خانه 45متری را به کاخ های تو در توی بهشت ترجیح می دهند، خداوند چگونه دین خود را تبلیغ میکند؟ آیا اینکه یک تیم فوتبال روی پیراهن خود بنویسد الصلاة معراج المومن این کافی است؟ خدایا میشود فیلم امام علی(ع)بسازیم مردم با تو آشنا بشوند؟ خدا میگوید خیر،  فیلم امام علی ساختید همه اش در خانه ی قطام بودید، مردم خود امام علی را دیدند هدایت نشدند پنج تن آل عبا را همزمان دیدند تاثیری نداشت. خدایا می شود دوربین شبکه سه بیاید و از جهنم تصویربرداری کند تا مردم ببینند و عبرت بگیرند، می گوید: خیر، من اگر فیلم جهنم را به شما نشان بدهم بار اول ناراحت می شوید بار دوم میخندید، بارسوم که ببینید مسخره میکنید، بارچهارم تخمه میخورید و تماشا میکنید و قهقه می زنید.

* ایمان در دو چیز تجلی دارد، اولی نماز، مومن را در شخص نماز گذار نشان می دهد. آدم ها را هدایت میکند. رفیق شهید عباس بابایی میگوید رفتیم تگزاس آمریکا برای آموزش خلبانی در هر اتاق دو نفره یک ایرانی را با یک مسیحی گذاشته بودند، وارد اتاق عباس شدم دیدم با طناب اتاق را نصف کرده است، پرسیدم چرا؟ عباس گفت: به او گفتم شیعه شود اما نشد، من هم اتاق را جدا کردم. رفیق شهید بابایی می گوید: بعد چند وقت دیدم طناب بالا میرود و آخر برداشته شد. گفتم عباس چی شد؟ گفت: هیچی صدایش را در نیاور او را شیعه کردم.

*در جبهه یک فردی بود که در تابستان و زمستان دکمه یقه بالای پیراهنش بسته و دور گردنش هم چفیه میپیچید، دور از دیگران وضو می گرفت، برای استحمام با دیگر رزمنده ها نمی رفت، یک روز فرمانده از او سوال  کرد تو اصلا طهارت میفهمی چیه؟ اصلا میدونی چه جوری وضو میگیرند؟ پس چرا ما هیچ وقت تو را در این حالت ندیدیم. هر دو رفتند یک جای خلوت چفیه را از گردنش باز کرد. دید گردن پر از خالکوبی، دکمه را باز کرد...دید کل بدن این فرد خالکوبی با تصویر زنان برهنه شده گفت: من از خجالت این ها را می پوشاندم.

*اگرعلی دستش بسته شد، بخاطر این بود که شهید نداشتند، اگر فاطمه در کوچه کتک خورد و پشت در ماند، بخاطر این بود که شهید نداشتند، اگر امام حسن صلح کرد و آنقدر مظلوم بود، بخاطر این بود که شهید نداشتند، اگر امام حسین جنگید بخاطر این بود که72 شهید داشت.

*رزمنده در خط مقدم تیر مستقیم خورد زیر گلویش، خب تیری که زیر گلو بخورد سریع کار را تمام میکند، همین طور خون داشت فواره میزد. دیدم دستش را میزند به خون گلویش چیزی می نویسد. گفتم این لحظات آخری چه چیزی میخواهد بنویسد، دیدم با خون گلویش نوشت درود بر خمینی و بلافاصله بعد از آن جان داد.


گزارش تصویری:

 
 
منبع مطلب :
خبرگزاری عقیق
*************************

گزارش سایت وارث از فضای جلسه:

به گزارش وارث، مراسم با قرائت آیاتی از کلام الله مجید آغاز و سپس یک گروه سرود دانش آموزی، قطعه ای را به مناسبت ایام دفاع مقدس اجرا نمودند. سپس پدر شهید احمدی روشن نکاتی را درمورد اهمیت شهادت و جایگاه شهدا مطرح کرد. در ادامه مراسم، حجت الاسلام و المسلمین سید احمد دارستانی سخنان خود را با محور شهید و شهادت آغاز نمود.

وی گفت: باید از خانواده شهدا پرسید چه کارکردید خدا مشتری جنس شما شد؟ شما چه کردید که خدا راضی شد شما هم مثل سید الشهدا پدر شهید باشید؟ چه شد که خداوند راضی شد فرزندان شما شبیه علی اکبر بشوند؟ خداوند به این راحتی ها راضی نمی شود که هرکسی شبیه این بزرگان شود. 1400سال شیعه تلاش کرد تا این فضا به وجود آمد، ای خانواده های شهید خاطرات شهدا را برای ما بگویید، خواندن زندگی شهدا آدم را مست میکند، یک سالی دهه اول محرم در سیرجان بودم کتاب زندگی شهید همت بدست من رسیده بود. شبی یکی دو صفحه از آن میخواندم. آنقدر احساس طراوت و پاکی میکردم که به خودم میگفتم اگر امشب به محضر امام زمان برسم حق من است.

دارستانی در ادامه سخنرانی خود با اشاره به نوع تربیت شهدا گفت: شهدا اول خوب زندگی کردند و بعد خوب شهید شدند. شهرستان ملایر یک روستانی دارد به نام حسین آباد، چندین سال پیش در ماه مبارک آنجا بودم. در صف اول نماز پیرمردی می نشست. در روستا به خانواده شهدا سر میزدیم در خانه ای را زدیم وارد شدیم کرسی داشتند. از بس این لحاف مندرس بود که من روی پای خود آن را نگذاشتم دیدم از در همان پیرمرد وارد شد. تازه مطلع شدم او پدر شهید است، این پدرشهید یک فرزند داشت به اسم غلامرضا که در جبهه شهید شده است، گریه ام گرفت از این که این پدرشهید تمام دار و ندار خود را داده است ولی محتاج کمک مردم برای امرار معاش است. پدر شهید گفت: گریه نکن سید من یک غلامرضا داشتم اگر هزار غلامرضای دیگر داشتم آن را فدای علی اکبر امام حسین میکردم.

این خطیب با اشاره به آیه شریفه و لا تحسبنّ الّذين قتلوا فى سبيل اللّه امواتا بل احياءعند ربّهم يرزقون گفت: ما اشتباه کردیم پیکر شهدا را در قبرستان ها خاک کردیم، شهدا زنده اند چرا کنار مرده ها خاکشان کردیم، ما اشتباه کردیم برای شهدا خرما خیرات کردیم باید شیرینی خیرات میکردیم، در مکتب سیدالشهدا شهید زنده است و نزد خدا روزی میخورد. وقتی که ما را خاک کنند برای همه آن ساعت هایی که روضه نرفتیم، برای همه ی آن ساعت هایی که اشک نرختیم برای اباعبدالله حسرت می خوریم.

وی به برخی علائم ایمان در مومن اشاره کرد و گفت: ایمان در دو چیز تجلی دارد، اولی نماز، مومن را در شخص نماز گذار نشان می دهد. آدم ها را هدایت میکند. رفیق شهید عباس بابایی میگوید رفتیم تگزاس آمریکا برای آموزش خلبانی در هر اتاق دو نفره یک ایرانی را با یک مسیحی گذاشته بودند، وارد اتاق عباس شدم دیدم با طناب اتاق را نصف کرده است، پرسیدم چرا؟ عباس گفت: به او گفتم شیعه شود اما نشد، من هم اتاق را جدا کردم. رفیق شهید بابایی می گوید: بعد چند وقت دیدم طناب بالا میرود و آخر برداشته شد. گفتم عباس چی شد؟ گفت: هیچی صدایش را در نیاور او را شیعه کردم. در جبهه یک فردی بود که در تابستان و زمستان دکمه یقه بالای پیراهنش بسته و دور گردنش هم چفیه میپیچید، دور از دیگران وضو می گرفت، برای استحمام با دیگر رزمنده ها نمی رفت، یک روز فرمانده از او سوال کرد تو اصلا طهارت میفهمی چیه؟ اصلا میدونی چه جوری وضو میگیرند؟ پس چرا ما هیچ وقت تو را در این حالت ندیدیم. هر دو رفتند یک جای خلوت چفیه را از گردنش باز کرد. دید گردن پر از خالکوبی، دکمه را باز کرد...دید کل بدن این فرد خالکوبی با تصویر زنان برهنه شده گفت: من از خجالت این ها را می پوشاندم.

دارستانی سخنرانی خود را با خاطره ای از یک بسیجی شهید به پایان رساند و گفت: رزمنده در خط مقدم تیر مستقیم خورد زیر گلویش، خب تیری که زیر گلو بخورد سریع کار را تمام میکند، همین طور خون داشت فواره میزد. دیدم دستش را میزند به خون گلویش چیزی می نویسد. گفتم این لحظات آخری چه چیزی میخواهد بنویسد، دیدم با خون گلویش نوشت درود بر خمینی و بلافاصله بعد از آن جان داد.

پس از پایان سخنرانی، مداحان اهل بیت حاج سید مجید بنی فاطمه، حاج حمید علیمی، حاج عبدالرضا هلالی، سید علی مومنی و حسن حسینخانی به مرثیه سرایی پرداختند

گزارش تصویری

  

احمدی روشن - پدر شهید مصطفی احمدی روشن 


مداح اهل بیت(ع) حاج سید مجید بنی فاطمه
شاعر اهل بیت (ع) حاج جواد حیدری
مداح اهل بیت(ع) حاج حمید علیمی

مداح اهل بیت(ع) حاج حسن حسین خانیمداح اهل بیت (ع) حاج عبدالرضا هلالی
فایل سخنرانی استاد دارستانی در روزهای آتی تقدیم شما دوستان میشود

یا حق

 

نـــویسـنــده : ســـــــید - گروه عمومی
تعداد بازدید این مطلب : نوع مطلب : نوا و نما
لطفاً نظرات خود را از طریق فرم زیر ثبت نمایید
نام ونام خانوادگی : پست الکترونیک :
موضوع نظر : وب سایت :
 
   
.:|:. مجتبی ازفامنین-همدان پست الکترونیک :
با سلام وخسته نباشیدبنده سخنران ومنبری هستم وباسخنرانی استاددارستانی دراین ماه رمضانی که گذشت آشنا شدم92از سخنان دلنشینش استفاده میکنم درمنبرهایم برای مردم میگم وبسیارجذاب است اگرامکان داشت سخنرانی این استادعزیز بصورت فایل متنی دراختیارعلاقه مندان قرار میگرفت بسیا زیبا بود واگرامکان داردازسخنرانی های حضرت استاددارستانی درایام محرم بخصوص درهیئات مذهبی به این جانب ایمل کنید درمنبردعایتان میکنم...اجرتان با امام حسین سیدالشهداء
.:|:. محمود وشاحی پست الکترونیک :
لطفا فایل صوتی رو بگذارید خدا خیرتون بده انشاالله یا حق
.:|:. خادم هیئت یا عباس نیاوران پست الکترونیک :
چه مجلس نورانی بود
 
خدا به همه خیر دنیا و آخرت عطا عنایت بفرماید
 
آقا سید التماس داریم
.:|:. عقیقی پست الکترونیک :
با سلام از اینکه چکیده سخنرانی به صورت فایل متنی نگارش شده ممنون .
« کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق است به حجت الاسلام سید احمد دارستانی »
[استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است]